Ünlü komedyen ve oyuncu Ken Jeong, ‘Felekten Bir Gece’ ismi ile Türkçe’ye çevrilen “Hangover” filmine, kanserle mücadele eden eşini güldürmek için, ona özel şakalar ekledi.

İkiz bebekleri bir yaşına henüz gelmişken, Ken Jeong’un eşi Tran Ho’ya göğüs kanseri teşhisi konur. Bu sarsıcı haberin ilk şoku henüz atlatıldığında ise Ken Jeong’a, ‘Felekten Bir Gece’ adlı filmde rol teklif edilir. Jeong, eşini yalnız bırakacağını düşünerek, teklifi kabul etmek istemez. Fakat karısı, Jeong’un bu filmde rol almasının her ikisi için de en iyisi olduğuna emindir. Jeong teklifi kabul eder fakat teklifi kabul etmesinin esas nedeni karısının ısrarlarına dayanamaması değildir. Gülmenin en iyi ilaç olduğuna inanan Ken Jeong, filmde canlandıracağı karakterle karısının gülmesini sağlayabileceğine emindir.

Jeong, eşi ile bilikte katıldığı ABC News’ta yayınlanan televizyon programında, canlandırdığı karakter Mr. Chow’un öfkeli yapısını, karısının hastalığına duyduğu öfkeyi yansıtarak ortaya çıkardığını ve karısını güldürebilmek için filme sadece karısının anlayabileceği şakalar yerleştirdiğini söylemiştir. Filmdeki rolü ile Tran Ho’yu güldürmeyi başaran Jeong, aslında karısını güldürmenin kendisine de çok iyi geldiğini bildirmiştir.

Ken Jeong, MTV Film Ödülleri töreninde, ödülünü alırken yaptığı konuşmada, kendisine ilham veren sevgili eşinin, 2 yıl önce kanserle mücadelesinden galip çıktığını söylerken göz yaşlarını tutamamıştır.

Şimdi ikiz kızları 6 yaşında olan çiftin, aşkları, bağlıklıkları ve mutlulukları hayranlık uyandırıyor.

ABC News’ta yayınlanan ropörtajı aşağıdaki izlemek isterseniz, tıklayabilirsiniz.

Kaynaklar:

 

Benzer Kanıtlar