Japonya’da kedili kafeteryalardan sonra, yeni trend ‘Baykuş Kafe’ler. Müşterilerine bu olağanüstü hayvanları yakından görme ve onlarla bir saatliğine iletişim kurma imkânı sağlayan mekân o kadar beğenilmiş ki kapısında sıralar oluşmaya başlamış.

Fukuro no Mise, kahvenizi içerken, bir baykuşla oynayabileceğiniz çok ilginç bir kafeterya. 2012 yılında açılmış bu garip kafeterya, o kadar popüler olmuş ki hemen ardından benzerleri açılmaya başlanmış. Bugün Tokyo ve Osaka’da farklı kişiler tarafından işletilmekte olan, baykuş kafeteryaları var.

Önceden rezervasyon yaptırma imkânı yok. İçeriye girmeyi garanti etmek istiyorsanız, mekân açılmadan en azından bir saat önce gidip beklememizi öneriyorlar. Mekâna 10 kişi aynı anda girebiliyor. Mekâna girdiğinizde, bazıları el kadar bazıları da neredeyse insan kafasından büyük farklı ebatlarda birçok baykuş görüyorsunuz.

Bütün baykuşlar evcilleştirilmiş ve ayaklarından tüneklerine bağlanmış olarak bulunuyorlar. Kafeteryada yiyecek servis edilmiyor.

İçeri girdiğinizde ilk önce baykuşlar hakkında kısa bir tanıtım yapılıyor. Cuma günleri, Japonca bilmeyen müşteriler için İngilizce bilgi veriliyor. Eğer müşteri baykuş ile daha yakın bir temas kurmak isterse, görevli müşterinin seçtiği baykuşu getirip, omuzuna bırakabiliyor. Güçlü pençeleri ve parlak gözleri ile son derece haşmetli bu hayvanlara dokunma ve okşama imkanı buluyorsunuz.

Flaşsız resim çekmeye izin verilen mekanın giriş ücreti, 2000 yen ($19.50). İçeride bir saat kalabiliyorsunuz, bir içecek ve kafeteryanın özel kitabı bu ücrete dahil.

Kaynaklar:

Benzer Kanıtlar