Prens Geoge ve Prenses Charlotte’ın dadısı Maria Borrallo, 2014 yılında Prens George 8 aylıkken, aile ile yaşamaya başlamış. O zamandan beri Kensington Palace ve Anmer Hall’de aile ile birlikte yaşıyor ve onlarla birlikte seyahat ediyor. Maria görünüşü ile Disney dünyasından çıkmışa benziyor. 1950’lerin hemşire giysilerini andıran kıyafetler ve aksesuarlar kullanıyor.

Norland College Dadılık Okulu

Maria, girmenin çok zor olduğu, son derece prestijli Norland College’ın dadılık okulundan mezun, kıyafetleri de okulun resmi üniforması. Bu okul, 1892 yılından bu yana zengin ve ünlü ailelerin çocuklarının dadılarını mezun ediyor. Okul müfredatında dikiş, yemek pişirme, bebek bezi değiştirme olduğu gibi, kendini koruma ve gerektiğinde arabaya patinaj attırarak manevra yapabilmelerinin öğretildiği dersler de var.

Onlar, kendilerine özgü kahverengi üniformaları, görgü kuralları, eski moda dikiş yetenekleri ile geçmişten ışınlanmış gibiler. Bu elit dadılık okulunda dadı adayları, çocuk bakımı yanı sıra, adeta gizli servis ajanı gibi eğitiliyorlar. Burada eğitim görenler, saldırganlardan korunma, çocuk kaçırma teşebbüsleri ile mücadele etmek konusunda eğitiliyorlar. Tuzaklardan kaçmak için özel araç sürüş yöntemlerinden, çocuk arabası itme konusuna kadar detaylı bir eğitim alıyorlar. Zengin ve ünlü ailelerin çocuklarını korumak üzere aldıkları eğitim nedeni ile onlara ‘yeni nesil ninja dadılar‘ deniliyor. Her hava koşulunda ve kaygan yollarda hızlı araba kullanabilmeyi, hatta yolda karşılarına bir engel çıkması durumunda, aracın kontrolünü kaybetmemek konusunda eğitim alıyorlar.

Her öğrenciye, sanal bir çocuk verilerek, onula iki gün geçirmeleri isteniyor. Temel ilk yardım eğitimi yanı sıra, plaj tatillerinde olası tehlikeleri bertaraf etmek için can kurtaran eğitimi de alıyorlar.

3 yıl süren eğitimin yaklaşık maliyeti 75 bin USD’dir.

Kaynaklar:

Benzer Kanıtlar